Multimedia

Obalanie mitów cenowych: czy reakcja klientów na promocje wzrosła?

Multimedia

Obalanie mitów cenowych: czy reakcja klientów na promocje wzrosła?


Trzeci mit, którym zajmiemy się w ramach naszego cyklu wideo “Obalanie mitów o cenach i promocjach”, dotyczy promocji i reakcji klientów na nie. Czy klienci reagują bardziej na promocje? Jak zmieniła się aktywność promocyjna i elastyczność promocyjna w ostatnim czasie? Dowiedz się tego poniżej w naszym trzecim wideo.


Oszczędność i świadomość cenowa konsumentów jest relatywna, ponieważ w ubiegłym roku wzrosły regularne i rzeczywiste ceny półkowe niektórych kluczowych produktów pierwszej potrzeby oraz produktów luksusowych. W regionie MEA ponad połowa kupujących uznała, że ceny są wyższe.  Trend ten wynika częściowo z krajobrazu promocyjnego, ponieważ na większości rynków odnotowaliśmy mniejszą dostępność promocji.

Przyglądając się promocjom, widzimy, że w związku z utrzymującymi się ograniczeniami w codziennym życiu, przedłużająca się presja promocyjna stała się znacznie mniejsza na rynkach Europy Wschodniej i MEA, ponieważ producenci złagodzili poziom szczegółowości ofert.

Nie pozwól, aby mity dotyczące cen wpłynęły na Twoje decyzje biznesowe.

Skontaktuj się z NielsenIQ i opanuj wszystkie nowe strategiczne zasady gry cenowej.

Analizując elastyczność promocyjną, można stwierdzić, że pozostaje ona wysoka, podobnie jak elastyczność cenowa w wyżej wymienionych regionach. Ze względu na mniejszą liczbę zakupów, brak towaru, zmianę priorytetów potrzeb i ograniczony budżet, elastyczność promocyjna “pre-covid” w stosunku do “new stable” nieznacznie spadła lub pozostała stabilna na większości rynków. 

Dlatego też obalony został mit, że elastyczność cenowa promocji wzrasta, ponieważ konsumenci chcą więcej oszczędzać.

Related videos
Related videos
Jak zmieniła się elastyczność cenowa w ostatnim czasie
Czy Covid skłonił konsumentów do częstszego porównywania cen?